Jak konzultace probíhá

Před první konzultací Vás požádám o vyplnění dotazníku (který Vám zašlu), ze kterého si udělám základní obrázek o vašem životním stylu, seznámím se s tématy/problémy, které se mnou chcete řešit. To nám ušetří mnoho času při samotné konzultaci.

Při konzultaci se Vás zeptám na všemožné detaily související s daným zdravotním problémem. Pokud máte jakékoliv záznamy související s Vašimi obtížemi, vemte je prosím s sebou (jídelníček; menstruační kalendář; zápisky, kdy obtíže nastávají,…). Poté „si přečtu“ Váš pulz, prohlédnu si Váš jazyk a nehty. To vše mi pomůže odhalit příčinu Vašich potíží.

Na závěr společně sestavíme plán léčby – změna ve stravování, denních návycích, podpůrné byliny nebo jóga, dechové techniky, případně další ájurvédské terapie

V ájurvédské terapii je potřeba Vaše aktivní účast. Já Vám dám doporučení a je na Vás, zda a jak je budete dodržovat.

Frekvence konzultací závisí na závažnosti řešeného problému, minimálně je vhodné se sejít vždy při změně sezón, abychom léčbu upravili. Mým cílem je naučit vás jak se o sebe v průběhu roku starat tak, abyste si své zdraví udrželi sami i bez mé pomoci.

Důležitá je pro mne i Vaše zpětná vazba, proto mi dejte prosím vždy vědět, jaké účinky na Vás doporučená opatření/terapie/byliny mají. Pokud budete mít jakékoliv pochybnosti či dotazy, nebojte se mne kdykoliv kontaktovat.

V ideálním případě byste neměli jít na konzultaci těsně po jídle nebo po větším sportovním výkonu. Vyšetření by pak mohlo být trochu zkreslené. Pokud nebudete mít nalakované nehty a make up, budu mít k dispozici více diagnostických prostředků.

Jaké terapie poskytuji

Cena úvodní konzultace (1,5h) je 1500 Kč. Cena následné konzultace (0,5-1h) se odvíjí od hodinové sazby 1000 Kč / hod. Konzultace je také možné provést online se sníženou sazbou 900 Kč / hod. Cena terapií se sjednává individuálně. 

Storno poplatek za zrušení konzultace méně než 3 pracovní dny předem je 500Kč. 

Často kladené otázky

Je to zcela individuální, záleží na závažnosti řešeného problému. U někoho se jídelníček změnit téměř nemusí, naopak pro některé se může jednat o zásadnější změny.

Ano, Ájurvédou lze klasickou léčbu velmi dobře doplňovat.

To je velmi individuální. Obecně platí, že minimálně 10% času, po který se klient s problémem potýká. Jinými slovy pokud máte nějaký zdravotní problém již 30 let, očekávaná doba léčení se může pohybovat kolem 3 let.

Bohužel ne, Ájurvéda klasifikuje nemoci do tří kategorií: snadno léčitelné, těžko léčitelné a neléčitelné. Ale i u neléčitelných nemocí je možné tišit některé symptomy a klientovi tak pomoci.

Přihlašte se k odběru mého pravidelného newsletteru, kde s vámi budu sdílet zajímavé ájurvédské tipy a triky!

Nebojte, neslouží ke spamování! Kliknutím souhlasíte s mými zásadami GDPR. Pro více informací klikněte zde.